Turbo ALFA ROMEO 166 2.4JTD 136kW Garrett 454150

Kód: 1122
REPAS
Neohodnoceno
Značka: Garrett
6 500 Kč 5 372 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
23.7.2024

Repasované turbodmychadlo pro vůz Alfa Romeo 166 2.4JTD 136kW. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kompletně repasované originální turbodmychadlo italské společnosti Garrett, která je jedním z největších výrobců turbodmychadel na světě. Při opravě tohoto turbodmychadla bylo použito výhradně náhradních dílů od našeho italského partnera Diesel Levante, který je jedním z nejsilnějších hráčů na trhu s náhradními díly pro turbodmychadla a vstřikovací čerpadla.

Protože se mimo jiné zabýváme chiptuningem a výkonnostními úpravami, tak jsou všechna naše turbodmychadla vyvažována dynamicky do 160.000ot./min (standard 130.000ot./min.). Servisem turbodmychadel jsme se začali zabývat z důvodu potřeby kvalitních turbodmychadel pro naši práci a při záplavě našeho trhu nekvalitními dmychadly z různých koutů světa jsme často při naší práci naráželi na různé problémy jako například totální destrukce turbodmychadla krátce po aplikování odzkoušené výkonnostní úpravy pro daný typ motoru apod. Zákazníkovi se těžko vysvětluje, že my jsme odvedli standardní práci a turbo to nevydrželo, protože bylo vyvážené špatně anebo vůbec a tím pádem nemělo vůbec žádnou rezervu apod. Nyní ve spolupráci s několika externími firmami nabízíme dmychadla prvotřídní kvality z náhradních dílů originálních, pokud je výrobce turba poskytuje anebo kvalitativně minimálně rovnocenných. Tyto turbodmychadla sami používáme pro extrémní zátěž při nejrůznějších aplikacích a také například v motorsportu, jak při klasických rallye i jiných disciplínách, kde je spolehlivost naší vizitkou.

Kódy motoru: 2.4 JTD 136KW 

Vratná záloha na starý díl: 2.000Kč

Kódy/čísla dílu:
454150-1, 454150-2, 454150-3, 454150-4, 454150-5, 454150-6, 46520528, 46763887, 71723546

Základním předpokladem správné funkce každého turbodmychadla je bezchybný stav celého motormanagmentu. Není výjimkou, že se nám do dílny dostane turbo, které nemá žádnou závadu pravě třeba proto, že někdo špatně diagnostikoval závadu.

Pozor na těsnost celého systému sání i výfuku. Mnohdy drobná netěsnost může způsobit velké problémy. Od špatné odezvy až po padání motoru do nouzového režimu nebo třeba různé zvuky vedoucí k domněnce, že turbodmychadlo je vadné.

Náš názor na toto turbodmychadlo: Toto turbodmychadlo je bezproblémové po stránce ložisek, ale má jeden celkem zásadní problém a to sice princip regulace. Problém spočívá v tom, že se jedná o velmi účinné turbo s variabilní geometrií lopatek, ale regulace plnícího tlaku je zcela nezávislá na řídící jednotce motoru a tedy nemá žádnou zpětnou vazbu. Takový princip regulace se využíval u starých motorů, které měli regulaci obtokovou a tedy nebyla tak účinná. Zde se projevuje velice častá závada, a to sice přetočení dmychadla vlivem nefungující regulace, protože dmychadlo si doslova "žije vlastním životem".

Výhody pro stálé zákazníky, autoservisy: Vzhledem k cenám kvalitních náhradních dílů není možné nabízet nějaké dodatečné slevy, ale pro stálé zákazníky, kteří u nás nakupují, nabízíme za každé 10. turbo jeden „repas“ v hodnotě 7.000Kč zdarma.

Válí se vám doma staré turbo a nevíte co s ním? Zkuste nám ho nabídnout k výkupu. Ideálně opsat nebo vyfotit štítek a získané informace nám zaslat na email.

Doplňkové parametry

Kategorie: Repasovaná turbodmychadla
Záruka: 2 roky