O nás

Dne 1.1.2021 došlo ke spojení slovenské společnosti TurboTech s.r.o. se sídlem v Žilině a české společnosti Janoušek Motorsport s.r.o. Obě tyto společnosti mají mnohaleté zkušenosti v oblasti oprav turbodmychadel. Česká část, mimo jiné, má také mnohaleté zkušenosti z vlastní autoservisní praxe, diagnostiky závad obecných i hloubkových za použití paralelní diagnostiky (osciloskop, generátor signálu, čítač apod.), chiptuningu a výkonnostních úprav a v neposlední řadě také z motorsportu. Veškeré naše zkušenosti tak samozřejmě úspěšně úročíme i v oblasti turbodmychadel, což je jedním z důvodů, proč si jako jedni z mála můžeme dovolit poskytnout na naše turbodmychadla záruku 24 měsíců.

Jsme firma primárně se zabývající opravami a prodejem turbodmychadel všech typů a značek již od roku 2012. Nabízíme velice kvalitní repasovaná turbodmychadla postavená na kvalitních dílech od našich hlavních dodavatelů Diesel Levante, TURBOrail s.r.l. a Melett. Aktivně se pohybujeme v motorsportu a především zde jsou naše turbodmychadla vizitkou a to v našich vozech i ve vozech naší závodní "konkurence".

Dále se zabýváme výkonnostními úpravami - chiptuningem a přestavbami motorů, zejména motorů TDi koncernu Volkswagen Audi, stavbou hybridních dmychadel. Nejen v oblasti turbodmychadel se snažíme nabídnout zboží za příznivou cenu, ale prioritou zůstává především kvalita a spolehlivost. 

Vzhledem k široké nabídce, bohužel většinou nekvalitních, repasovaných turbodmychadel jsme se začali touto problematikou zabývat sami. Na našem trhu totiž není možné zakoupit kvalitní turbodmychadlo v rozumné cenové relaci. Několikrát se nám stalo, že u repasovaného dmychadla po standardní a vyzkoušené výkonnostní úpravě došlo k totální destrukci. Po demontáži a prozkoumání se ukázalo, že např. nebylo vůbec vyvážené nebo se jednalo o čínskou kopii dmychadla apod. Repasované dmychadlo se kvalitativně musí minimálně vyrovnat dmychadlu novému, což se bohužel většinou nestává. Repasování, tedy generální oprava sestává z kompletní výměny všech součástí podléhajících opotřebení. Původní zůstává pouze skříň, která se pískuje. Ložisková skříň se zvenku pískuje, uvnitř se čistí ultrazvukem od možných usazenin v mazacích kanálech, lapují se sedla pístních kroužků a v případě, že po pečlivém změření vyhovuje, tak se použije, nebo se rovnou vymění. Jeden z nejdůležitějších kroků je tlaková zkouška a precizní vyvážení. Naše dmychadla jsou vyvažována na vyšší otáčky, než se vyvažují turba nová a s nižším koeficientem vibrací, právě z důvodu předpokládané zvýšené zátěže. Pokud dojde ke splnění všech těchto podmínek a použití originálních náhradních dílů, pokud je to možné anebo kvalitativně rovnocenné náhrady, v případě že výrobce náhradní díly nedodává, tak se jedná o kvalitní repasované turbodmychadlo.

Úplně primární důvod, proč se touto otázkou zabývat byla téměř úplná absence hybridních turbodmychadel pro motory TDi, které se velice často upravují a přestavují. Pro tyto účely používáme nejčastěji hybridní dmychadla GT1752V, které má potenciál 170KW (2Bar max.), dle typu motoru a ostatních komponent. Tato uvedená hodnota není mezní hodnotou dmychadla, ale přiměřená zátěž daného typu dmychadla. Při dodržení této meze je zachována standardní spolehlivost a životnost, zbývá standardní výkonnostní rezerva dmychadla.

Velmi žádaná jsou různá speciální dmychadla jako např. GT1649VA pro motory 1.9TDi 77KW, GT1749VA v obalu GT1749V tedy originální obal pro veškeré slabší verze motorů TDi pro připojení na klasickou hadici a samozřejmě také pověstný hybrid GT1752V v obalu např. GT1749V nebo VA, dle přání zákazníka.

Výhody pro stálé zákazníky, autoservisy: Vzhledem k cenám kvalitních náhradních dílů není možné nabízet nějaké výrazné slevy, ale pro stálé zákazníky nabízíme za každé 10. turbo jeden „repas“ v hodnotě 7.000Kč zdarma.

Recenze

Na spokojenosti našich zákazníků si zakládáme a proto nás velice těší skvělé hodnocení na různých portálech. Na veškeré hodnocení naší firmy se můžete podívat v následujících odkazech.

Google

Firmy.cz

Heureka.cz

Zbozi.cz

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení