O nás

Dne 1.1.2021 došlo ke spojení slovenské společnosti TurboTech s.r.o. se sídlem v Žilině a české společnosti Janoušek Motorsport s.r.o. Obě tyto společnosti mají mnohaleté zkušenosti v oblasti oprav turbodmychadel. Česká část, mimo jiné, má také mnohaleté zkušenosti z vlastní autoservisní praxe, diagnostiky závad obecných i hloubkových za použití paralelní diagnostiky (osciloskop, generátor signálu, čítač apod.), chiptuningu a výkonnostních úprav a v neposlední řadě také z motorsportu. Veškeré naše zkušenosti tak samozřejmě úspěšně úročíme i v oblasti turbodmychadel, což je jedním z důvodů, proč si jako jedni z mála můžeme dovolit poskytnout na naše turbodmychadla záruku 24 měsíců.

Jsme firma primárně se zabývající opravami a prodejem turbodmychadel všech typů a značek již od roku 2012. Nabízíme velice kvalitní repasovaná turbodmychadla postavená na kvalitních dílech od našich hlavních dodavatelů Diesel Levante, TURBOrail s.r.l. a Melett. Aktivně se pohybujeme v motorsportu a především zde jsou naše turbodmychadla vizitkou a to v našich vozech i ve vozech naší závodní "konkurence".

Dále se zabýváme výkonnostními úpravami - chiptuningem a přestavbami motorů, zejména motorů TDi koncernu Volkswagen Audi, stavbou hybridních dmychadel. Nejen v oblasti turbodmychadel se snažíme nabídnout zboží za příznivou cenu, ale prioritou zůstává především kvalita a spolehlivost. 

Vzhledem k široké nabídce, bohužel většinou nekvalitních, repasovaných turbodmychadel jsme se začali touto problematikou zabývat sami. Na našem trhu totiž není možné zakoupit kvalitní turbodmychadlo v rozumné cenové relaci. Několikrát se nám stalo, že u repasovaného dmychadla po standardní a vyzkoušené výkonnostní úpravě došlo k totální destrukci. Po demontáži a prozkoumání se ukázalo, že např. nebylo vůbec vyvážené nebo se jednalo o čínskou kopii dmychadla apod. Repasované dmychadlo se kvalitativně musí minimálně vyrovnat dmychadlu novému, což se bohužel většinou nestává. Repasování, tedy generální oprava sestává z kompletní výměny všech součástí podléhajících opotřebení. Původní zůstává pouze skříň, která se pískuje. Ložisková skříň se zvenku pískuje, uvnitř se čistí ultrazvukem od možných usazenin v mazacích kanálech, lapují se sedla pístních kroužků a v případě, že po pečlivém změření vyhovuje, tak se použije, nebo se rovnou vymění. Jeden z nejdůležitějších kroků je tlaková zkouška a precizní vyvážení. Naše dmychadla jsou vyvažována na vyšší otáčky, než se vyvažují turba nová a s nižším koeficientem vibrací, právě z důvodu předpokládané zvýšené zátěže. Pokud dojde ke splnění všech těchto podmínek a použití originálních náhradních dílů, pokud je to možné anebo kvalitativně rovnocenné náhrady, v případě že výrobce náhradní díly nedodává, tak se jedná o kvalitní repasované turbodmychadlo.

Úplně primární důvod, proč se touto otázkou zabývat byla téměř úplná absence hybridních turbodmychadel pro motory TDi, které se velice často upravují a přestavují. Pro tyto účely používáme nejčastěji hybridní dmychadla GT1752V, které má potenciál 170KW (2Bar max.), dle typu motoru a ostatních komponent. Tato uvedená hodnota není mezní hodnotou dmychadla, ale přiměřená zátěž daného typu dmychadla. Při dodržení této meze je zachována standardní spolehlivost a životnost, zbývá standardní výkonnostní rezerva dmychadla.

Velmi žádaná jsou různá speciální dmychadla jako např. GT1649VA pro motory 1.9TDi 77KW, GT1749VA v obalu GT1749V tedy originální obal pro veškeré slabší verze motorů TDi pro připojení na klasickou hadici a samozřejmě také pověstný hybrid GT1752V v obalu např. GT1749V nebo VA, dle přání zákazníka.

Výhody pro stálé zákazníky, autoservisy: Vzhledem k cenám kvalitních náhradních dílů není možné nabízet nějaké výrazné slevy, ale pro stálé zákazníky nabízíme za každé 10. turbo jeden „repas“ v hodnotě 7.000Kč zdarma.

Recenze

Na spokojenosti našich zákazníků si zakládáme a proto nás velice těší skvělé hodnocení na různých portálech. Na veškeré hodnocení naší firmy se můžete podívat v následujících odkazech.

Google

Firmy.cz

Heureka.cz

Zbozi.cz